Goodness Co. Blog

Güne Selenyum ile Başlamanın Faydaları

Güne Selenyum ile Başlamanın Faydaları

Good Morning Darling 8:00 bar diğer barlarımızda da olduğu gibi bedenimize hangi saatte neye ihtiyacı varsa onu veriyor. Her biri özenle ve bir sebeple seçilmiş olan malzemelerin arasında oldukça faydalı ve sağlığımız için çok değerli olan selenyumdan biraz bahsedelim. 

Selenyum eksikliğinde ilk zarar gören ve aksayan sistemlerden biri hormonlarımız ve özellikle de tiroid bezlerinin doğru çalışması. Tiroidlerin işlevlerinde aksaklık olduğu taktirde vücudun tüm dengesi bozuluyor. Kilo sorunları, algılama, cilt kuruması, aşırı yorgunluk bunlardan sadece birkaçı.

Ayrıca, doğurganlık ve fertilite sorunları gibi durumlarda selenyum eksikliğine bakmak önemli.  Bağışıklık sistemine destek olduğu için kronik hastalıklara karşı koruma etkisi olan bu değerli element aynı zamanda güçlü bir antioksidan. Metabolizmanızın doğru çalışmasını destekleyen selenyum kilo yönetimine de ayrıca katkıda bulunuyor.

Yediğimiz yemeklerden düzenli olarak her gün gereken miktarda gıda alamayabiliyoruz . Bu yüzden Daily Ritual Bars yaratıldı. Artık pratik ve lezzetli bir şekilde bedeninize gün içerisinde gerek tüm takviyeleri sağlamak çok kolay.