Neyi Destekler?

Aralıklı Oruç (IF), Eliminasyon Diyeti, Detoks, Çiğ Beslenme ve diğer dostları…

Aralıklı Oruç (IF / Intermittent Fasting)

Aralıklı Oruç farklı şekillerde uygulanabilen bir beslenme ve beden arındırma metodu.

Günün son öğünü ile ilk öğünü arasında ortalama 14-16 saat ara verme prensibine dayanıyor; vücudün insülin salınımını dengelemesine, hücreleri yenilemesine, kendi kendini onarmasına zaman ve enerji ayırmasına olanak tanıyor.

En sık tercih edilen 16:8 -15:9 - 14:10 zaman dilimleri. Ancak zaman zaman aralıklı oruç yaparken orucu bozma saati geliyor ama siz yemek yiyebilecek bir yerde olmayabiliyorsunuz. İş yoğunluğu, çocuklar, ev derken program altüst olabiliyor, kişinin ihtiyacına göre değişen oruç ve beslenme saatlerini uygulamana Daily Ritual Bars hem destek oluyor hem de pratik bir çözüm getiriyor.

Beslenme şeklin, seçtiğin gıda türleri her ne olursa olsun, bugün artık aralıklı oruç yapmanın herkes için faydalı olduğu bilim tarafından defalarca kanıtlanmış durumda.

Eliminasyon Diyeti

Artık sıkça duyduğumuz Fonksiyonel Tıp ve Fonksiyonel Beslenme ülkemizde de hızla popülerleşmeye devam ediyor. Bu iki yaklaşımın ilk ve en önemli adımı olan Eliminasyon Diyeti uygulaması en az 21 gün boyunca glüten, soya, mısır , işlenmiş şeker, ve hayvansal süt ürünü tüketmeyerek uygulanıyor. Daily Ritual Bars, Eliminasyon Diyeti kurallarına uygun oldukları için bazen günlük tatbiki zor olabilen bu diyetin çok daha kolay bir hale getiriyor.

Evet, denemek istiyorum...