İçinde Neler Var?

Tarçın

Güne başlarken kan şekerinin dengelenmesine yardımcı oluyor ve metabolizmanı hızlandırıyor. Tarçın polifenol olarak bilinen bir çok antioksidan içerdiği için bedenimizi çevre ve içsel toksinlerden korumaya yardımcı oluyor. Tüm bunların yanında, tarçının anti-bakteryel, anti-viral ve anti-enflammatuar özellikleri yüzyıllardır biliniyor.

Selenyum

Selenyum bedenimiz için çok değerli bir madde. Tiroid bezlerinin doğru çalışmasından bağışıklık sistemine, ruhsal sağlıktan, hafıza gücünden kalp ve kanser gibi kronik hastalıkları önlemeye kadar bir çok işleve destek olması güne kuvvetli başlamana yardımcı oluyor.

Kahve

Enerji desteği, antioksidan kapasitesi ve güzel aroması ile Türk kahvesi, Good morning Darling barının sabah saatleri için yapabileceğin en uygun seçim olmasını sağlıyor.

Yeşil Çay 

Yeşil çay dünyada var olan en güçlü antioksidanlardan biri olmakla beraber içerdiği kafein ve l-teanin birleşimi ile sakin fakat güçlü bir odaklanabilme kapasitesi sağlıyor. Yani bir yandan dikkat ve enerji artıyor, diğer taraftan rahatlama hissediliyor.

L- Carnitine

Sporcular tarafından sıkça kullanılan bir takviye olan L- Carnitine hücrelerimizde bulunan mitokondrilere yağ asitlerinin ulaşımını sağlayarak enerji artımına yardımcı oluyor. Aynı zamanda bir çok araştırmayla beyin fonksiyonlarına, odaklanma ve hafıza gücüne destek olduğu kanıtlandı. Daily Ritual Bars için seçtiğimiz L-Carnitine formu, bu maddenin diğer formasyonlarına göre en iyi şekilde emilebilmesini sağlıyor.

Hindistan Cevizi 

Alzheimer gibi beyin, hafıza ve algılama rahatsızlıklarında destekleyici etkisi olan bu süper gıda Time to Focus barında hem yağ hem de meyvenin kendisi olarak iki şekilde kullanılıyor. Aynı zamanda güçlü bir anti-bakteriyel ve anti-enflammatuar olan bu meyve, yağ yakımına da destek oluyor.

Inulin 

Yüksek lif ve düşük kalorili olmasından dolayı inulin sağlık açısından çok değerli bir besin. Sindirim yollarından geçerken faydalı bakterileri besleme özelliğine sahip olmakla beraber aynı zamanda da bir nevi temizlik görevi yapıyor. Kolesterolün vücuttan süpürerek dışarı atılmasına yardımcı oluyor. Yavaş hazmedildiği için uzun süre tokluk hissini devam ettiriyor. Inulin ayrıca insülin ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etki yapıyor.

Moringa Oleifera

Mid-day Fuel barın özel malzemelerinden bir diğeri ise Moringa bitkisi.

Hindistan ve Afrika’da binlerce yıldır kullanılan bu bitki vitamin, mineral ve antioksidan deposu. Günün tam ortasında tüketilerek hem kan şekerini dengelemeye destek oluyor, hem de vücuda güne enerji dolu devam edebilmek için gereken besinleri veriyor.

Turna Yemişi Meyvesi

Akşamüzerine doğru böbreklerin en verimli olduğu saate yaklaşırken, turna yemişi toksinlerin idrar yoluyla vücuttan mobilize olmalarına destek oluyor. Bu minik kırmızı meyve aynı zamanda güçlü bir vitamin, mineral ve antioksidan deposu.

Ham Kakao ve Çikolata 

Güçlü antioksidan kapasitesiyle hem odaklanmayı güçlendiriyor, hem de bu saatte eksilmeye başlayan enerjinin artmasına yardımcı oluyor. Kan dolaşımını olumlu etkileyerek beyin gücünü arttıran ham kakao, kalp sağlığına katkıda bulunurken aynı zamanda hem kilo yönetimine destek oluyor hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Tüm bunlar yetmiyormuş gibi ham kakao ve bitter çikolata mutluluk hormonlarının salgılanmasına yardımcı olarak keyifli bir gün yaşamanıza destek olma özelliğine de sahip.

Alıç Meyvesi

Alıç meyvesinin içerdiği antioksidanlar özellikle kalp sağlığı üzerinde olumlu etki yapıyor. Hem sindirimi kolaylaştırıyor, hem de kanda dolaşan yağların atılmasına yardımcı oluyor.

Karnıyarık Otu

Bu bitkinin en büyük özelliği yüksek lif oranı. Hem bağırsakları düzenliyor hem de kolesterol ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Faydalı probiyotik bakterilerine besin yerine geçen karnıyarık otu aynı zamanda güçlü bir pre-biyotik.

Vişne Meyve Kurusu

Koyu kırmızı rengi ile içerdiği vitamin, mineral ve antioksidan gücünü açıkça belirten bu meyvenin kas sistemi üzerinde rahatlatıcı etkisi var. Günün stresi birikmeye başlarken vişne ile rahatlamaya yönelik etkili bir adım atmış oluyorsun... 

Erik Kurusu, Gün Kurusu Kayısı ve Inulin

Bu iki meyve ve inulin birleşerek bağırsakların harekete geçmesini tetiklerken sistemin düzene girmesine destek oluyor.

Magnezyum Sülfat 

Kasların rahatlamasını sağlayarak hem ruhsal sağlık, hem de sindirim üzerinde olumlu etkisi olan magnezyum sülfatın aynı zamanda ödem attırıcı özelliği de var.

Pirinç Protein Tozu – Spirulina – L- Carnitine - Susam 

Süper gıda kategorisine girmeye hak kazanmış ve bir çeşit yosun olan spirulina, L- Carnitine, susam ve vegan protein deposu pirinç protein tozu ile birleştiği zaman Protein Love barın hem kaslara besin sağlamasına destek oluyor, hem enerjiyi arttırıyor, hem de güçlü bir vitamin, mineral ve antioksidan etkisi yapıyor. Bu dörtlü ile proteinin yapı taşları amino asitler bir araya gelip hem beden hem de beyin gücünü arttırmaya yardımcı oluyor.

Kakao Tozu

Kakao tozu bu saatlerde mutluluk hormonlarının salgılanmasına destek olarak günün sonunda rahatlamana yardımcı oluyor.

Valerian Kökü ve Papatya Çiçeği

Doğanın bize verdiği iki stres karşıtı bitki. Beden ve beynin yavaş yavaş rahatlamasına destek oluyorlar. Valerian kökü bedeni uykuya hazırlarken papatya çiçeği gece boyu daha kaliteli bir uyku almana yardımcı oluyor. Papatya çiçeğinin aynı zamanda sindirim ve kan şekeri üzerinde olumlu etkisi var.

Magnezyum Oksit

Magnezyumun özellikle bu formu sindirimin rahatlamasına destek oluyor. Böylece yatağa girdiğinde hem miden rahatlamış oluyor, hem de bağırsaklar ertesi sabah toksinlerin atılması için hazırlanmaya başlıyor.

Evet, denemek istiyorum...